Najzvláštnejšie pizze vo svete

 
 

Pondelok - Piatok                                                                                                                                                                               10:00-20:00                                        

magnoli@magnoli.sk

Kapitulská 21
Banská Bystrica

 

 
 
 
 

Najzvláštnejšie pizze vo svete

Článok o tom, akú pizzu jedia po celom svete, sme tu už mali a musíme priznať, že niektoré z nich boli celkom zvláštne, no ani zďaleka nie tie najzvláštnejšie. Niektoré vyzerajú chutne, v niektorých prípadoch ide o dobrý nápad a niektoré z nasledujúcich pízz by zrejme ochutnali iba tí najväčší odvážlivci, veď posúďte sami.

1. Krokodília pizza

Kde inde si pochutnáte na pizzi z krokodíla než v známom austrálskom meste Sydney. Ide o špecialitu miestneho hotelu, pričom tu nájdete napríklad aj pizzu s mäsom z kengury alebo emu.

2. Pizza v pohári

Výborná pochúťka na cesty! Len si nezabudnúť vidličku a pravdepodobne aj podbradník.

3. Černicovo-feniklová pizza, čože?!

Čo sa týka zvláštnych kombinácií na povrchu pizze, začína prituhovať. Veď komu by len napadlo dať na pizzu černice a fenikel. Nuž, pokiaľ neskúsime, nemôžeme vedieť.

4. Pizza lízanka

Túto pizzu zrejme nebudete lízať a zjete ju na jeden hlt, no vyzerá to ako celkom dobrý nápad. Avšak, koľko ich treba zjesť, aby sme sa z nich naozaj najedli?

5. Pizza s cvrčkami

Rozhodne ide o jednu z tých zaujímavejších prísad a kto by čakal, že takúto pizzu nájde práve v Amerike v štáte Missouri. Cvrčky vraj chutia trochu ,,orechovo“, no ich nožičky škriabu v krku.

6. Pizza s pečenou fazuľou

Po predošlej pizzi ide asi o celkom chutnú a ,,bežnú“ alternatívu, ktorú nájdete vo Veľkej Británii.

7. Tropická pizza

Nedokážeme si síce úplne predstaviť ako chutí táto pizza s krevetami, mozzarellou a všetkými tými dobrotami, čo vidíte na obrázku, no údajne vyhrala titul ,,Najlepšia pizza na svete“ počas medzinárodnej pizza výstavy v Las Vegas.

8. Cheesburger pizza

Všetky prísady správneho cheesburgru na chrumkavom pizza ceste – mleté hovädzie mäso, syr, kyslé uhorky, paradajky, slaninka, cibuľka a šalát. Až sa nám zbiehajú slinky.

9. Grand Prix pizza

Opísať túto pizzu je trochu zložité, jej cesto to, z ktorého sa robia koláčiky, na vrchu nájdete krevety a sladké zemiaky, ku ktorým máte brusnicovú omáčku bokom. Keby ste na ňu dostali chuť, nájdete ju v Južnej Kórei.

10. Mizza

V Južnej Kórei ešte zostaneme, nájdeme tu pizzu, ktorej základ tvorí ryža, čo nakoniec nemusí byť až také zlé, no nie?