Akú pizzu jedia vo svete?

 
 

Pondelok - Piatok   

    10.00 - 21.00                                       

magnoli@magnoli.sk

Kapitulská 21
Banská Bystrica

 

 
 
 
 

Akú pizzu jedia vo svete?

To, že pizza je celosvetovo presláveným a navyše aj veľmi obľúbeným jedlom, vieme všetci. Objednať si ju môžeme už takmer všade, no tak ako my máme napríklad svoju ,,slovenskú verziu“ pizze s bryndzou, smotanou a oravskou slaninkou, aj v takých vzdialených krajinách ako sú

Austrália, Japonsko a Kostarika majú svoje obľúbené lokálne prísady. Niekedy by sa dokonca dalo polemizovať, či sa vôbec ešte stále jedná o pizzu. Veď posúďte sami..

1. Chicago, Illinois

Začneme zľahka. Pizza z amerického mesta Chicago sa líši najmä svojim cestom, pretože sa pečie v špeciálnej forme, vďaka ktorej sa jej okraje môžu vyšplhať do výšky až niekoľko centimetrov - aby tak mohli zadržať robustnú dávku pretlaku, syru a mäsa na jej povrchu.

2. Turecko

Názov tejto lahôdky, Lahmacun, sa voľne prekladá ako ,,mäso a cesto“, čím aj prakticky je. Okrem jahňacieho alebo hovädzieho mäsa sa ako bežné prísady zvyknú používať aj cibuľa, bylinky a paradajky.

3. Dánsko

Pravdepodobne nejde o úplne rozšírenú pochúťku, no objednať si ju môžete v istej reštaurácii v hlavnom meste Dánska. Jej hlavná prísada? Konské mäso.

4. Austrália

V istom hoteli v meste Sydney si môžete objednať pizzu s mäsom z emu alebo kengury. Veď prečo si nepochutnať na austrálskych národných maskotoch, že.

5. Švédsko

Máte radi pizzu Hawai? Tak to by vám možno chutila aj táto švédska verzia pizze s ananásom, banánom a kari.