Blog

 
 

Pondelok - Piatok   

    10.00 - 21.00                                       

magnoli@magnoli.sk

Kapitulská 21
Banská Bystrica

 

 
 
 
 

Aký syr je na pizzu najlepší?

Pizza, toto krátke slovo má v obľube veľmi veľa ľudí. Obľúbenosť pizze dokazujú aj štatistiky. V Amerike ju milujú tento voňavý kúsok cesta tak, že 13% Američanov má minimálne jeden plátok pizze každý deň. No a čo také Taliansko? Taliani majú asi už vrodenú náklonosť k pizzi. Ako možno vidíte, pizza sa teší veľkej obľube skoro všade vo svete. Preto vedci začali robiť výskum, ktorý syr sa na pizzu hodí najlepšie. Trúfate si tipnúť?

Screen Shot 2015-12-17 at 4.01.57 PM.png

Celý článok...
 

Najzvláštnejšie pizze vo svete

Článok o tom, akú pizzu jedia po celom svete, sme tu už mali a musíme priznať, že niektoré z nich boli celkom zvláštne, no ani zďaleka nie tie najzvláštnejšie. Niektoré vyzerajú chutne, v niektorých prípadoch ide o dobrý nápad a niektoré z nasledujúcich pízz by zrejme ochutnali iba tí najväčší odvážlivci, veď posúďte sami.

Celý článok...
 

Aké víno si naliať k pizzi?

V prípade, že nemáte chuť na dobre vychladené pivo alebo nejaký nealkoholický nápoj ale chcete si dopriať niečo, čo s vínom vyslovene vzájomne ladí, najmä pri príjemnej večeri so svojou druhou polovičkou, pripravili sme v nasledujúcom článku niekoľko základných rád ako si správne zvoliť víno k pizzi.

 

Celý článok...
 

Poznáte syry, ktoré používame na pizzi?

A nemáme na mysli slovenský tavený syr a strúhaný Eidam. S voňavou a chutnou pizzou sa neoddeliteľne spájajú najmä kvalitné prísady. Základom je dobré cesto, ktoré tvorí chrumkavý podklad pre všetky šťavnaté suroviny, či už ide o paradajky, šunku, salámu, šampiňóny, olivy a jednoducho čokoľvek, čo na tej svojej máte radi. No a aby sme nezabudli, samozrejme, aj syr.

Celý článok...
 

Akú pizzu jedia vo svete?

To, že pizza je celosvetovo presláveným a navyše aj veľmi obľúbeným jedlom, vieme všetci. Objednať si ju môžeme už takmer všade, no tak ako my máme napríklad svoju ,,slovenskú verziu“ pizze s bryndzou, smotanou a oravskou slaninkou, aj v takých vzdialených krajinách ako sú

Celý článok...
 

Olivový olej a jeho priaznivé zdravotné účinky

Jeho priemerná spotreba na osobu za rok je v Grécku až 24 litrov, v Španielsku a Taliansku už len zhruba 13 – 15 litrov. V niektorých krajinách ako je napríklad Maroko si vystačia s raňajkami alebo menším občerstvením počas dňa v podobe chlebu namáčaného v olivovom oleji.

Celý článok...
 

Aký je skutočný pôvod dnešnej pizze?

Pri pátraní za originálnym pôvodom dnešnej pizze si položme ďalšiu otázku: kto ju vlastne vymyslel?

 Komu napadol okrúhly tvar s oblohou na povrchu? Presuňme sa až do čias, kedy človek objavil koleso a od samej radosti začal využívať tento novoobjavený tvar kde len mohol.

Celý článok...
 

Ako zistíte že je pizza kvalitná

Rokmi overená talianska kvalita v srdci Slovenska

Pizza ako najznámejšia a najobľúbenejšia pochúťka talianskej gastronómie sa stala súčasťou jedálneho lístka a denného menu naozaj veľkého množstva reštaurácií u nás a po celom svete.

Celý článok...